Niszczarki – na co zwrócić uwagę przed kupnem

niszczarka do papieruBezpieczeństwo użytkowania

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to świetną propozycją będzie marka Fellowes, która ma specjalne systemy umożliwiające bezpieczną pracę. Między innymi będzie tam czujnik zatrzymujący noże, gdy dotknie się szczeliny wejściowej oraz blokada, która nie pozwoli na przypadkowe uruchomienie urządzenia. Inni producenci również nie chcą zostawać w tyle. Stosuje się zabezpieczeni, które ochronią silnik przed przegrzaniem. W momencie zablokowania papieru będzie zatrzymana praca silnika i zasilanie.

Jakość

Tu szczególnie ważne są następujące elementy:

- noże tnące, powinny być dobrej jakości. Chodzi o to, by mogły bez większych problemów niszczyć spinacze oraz zszywki. Producent powinien dawać na nie przynajmniej 5 lat gwarancji. W niektórych modelach mamy nawet 20 lat gwarancji.

- noże powinny mieć odpowiednią obudowę

- przekładnie powinny być wykonywane z dobrej jakości tworzywa oraz muszą mieć dobry jakościowo napęd wykonany ze stali węglowej.

- separatory powinny być dobrze zaprojektowane i solidnie wykonane.

- silniki są mocne oraz energooszczędne – ważne będzie, by sprzęt się wyłączył po pewnym okresie nieaktywnym.

Przyjemną wartością dodaną w przypadku niszczarek mogą być:

jaka niszczarka do biura- specjalne systemy, które ochronią nas przed włożeniem zbyt dużej ilości kartek, co mogłoby doprowadzić do zablokowania urządzenia i spalenia silnika

- wyciszenie niszczarki, które będzie wykonane w taki sposób, że sprzęt nie będzie nadmiernie uciążliwy. To istotna kwestia, gdy urządzenie ma pracować dłuższy okres czasu.

- dobrze wykonany system informacyjny z zastosowanymi diodami kontrolnymi

- pojemniki osobno na niszczony papier oraz nośniki danych

- umieszczenie szczeliny podawczej w taki sposób, że będzie można mieć wygodny dostęp do urządzenia i będzie można również wygodnie wyciągać pojemnik ze śmieciami.

- odpowiednio duża pojemność kosza – dzięki temu nie będzie takiej sytuacji, że trzeba ciągle opróżniać kosz, co może się okazać denerwujące po dłuższym okresie czasu.

Dokonując wyboru sprzętu dla siebie warto wziąć te różne kwestie pod uwagę. Ważny będzie również wygląd urządzenia, szczególnie, gdy będzie ono na widoku w naszym biurze, wtedy warto zwrócić uwagę na tą kwestie.