Rodzaje niszczarek

rodzaje niszczarekNiszczarka nie uchodzi za niezbędne wyposażenie biura, co wcale jednak nie oznacza, że nie jest potrzebna. Przeciwnie, niszcząc dokumenty za pośrednictwem takiego urządzenia, mamy pewność iż nie poufne dane nie dostaną się w niepowołane ręce.

Obecnie niszczarki cieszą się zatem ogromną popularnością, producenci w odpowiedzi na to ogromne zainteresowanie stworzyli dużą ilość modeli, spośród których każdy może znaleźć coś, co spełni jego oczekiwania. Jak jednak wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt?

Przede wszystkim, należy określić to, co będziemy niszczyć. W wielu przedsiębiorstwach głównym surowcem jest bez wątpienia papier. Pozostaje jednak kwestia, czy do zniszczenia przeznaczone są pojedyncze arkusze czy też zszyte pliki. Standardowe i najtańsze niszczarki bez trudu zniszczą arkusz papieru, jednak by urządzenie było w stanie zniszczyć szerokie wydruki na składance komputerowej, nośniki w formie CD czy też nawet karty kredytowe warto zainwestować nieco droższy sprzęt. Bardziej zaawansowane niszczarki są bowiem wyposażone w odpowiednio szerszą szczelinę podawczą, za sprawą czego są w stanie zniszczyć właściwie wszystko od pomiętych kartek - z którymi nie poradziłaby sobie najprostsza niszczarka - aż po płyty, plastikowe karty i tym podobne.

duża niszczarka biurowaKolejnym aspektem, jaki należałoby wziąć pod uwagę wybierając nową drukarkę to, ile dokumentów zamierzamy niszczyć w określonym czasie. Poszukując odpowiedzi na to pytanie, warto zapoznać się z informacjami podawanymi przez producentów. Zazwyczaj, podają oni dzienną lub miesięczną bezpieczną liczbę niszczonych arkuszy. Należy jednak uważać, ponieważ prezentowane przez nich liczby są nierzadko zawyżane. Nie warto skrupulatnie sugerować się zdaniem producentów, a wyczuć tryb pracy niszczarki. Jest to kluczowa kwestia, gdyż tańsze odpowiedniki będą zdecydowanie mniej wydajne, niż droższe warianty.

Co ciekawe, niszczarki nie dzielą się tylko na droższe i tańsze. W odpowiednich sklepach znaleźć można niszczarki do użytku domowego, biurowego, ale także do wydruków komputerowych lub wysokowydajne. Wybór odpowiedniego sprzętu, nie będzie więc łatwy, zatem prócz własnych refleksji warto wykorzystać fachową radę np. pracowników salonu lub zapoznać się z opiniami internautów na temat wybranego modelu.