Konserwacja niszczarki

konserwacja niszczarkiProsperowanie każdej działalności wiąże się z gromadzeniem sporych ilości dokumentów. Nierzadko, część z nich ulega przedawnieniu, nie są już nikomu potrzebne. W takich sytuacjach, niezwykle pomocna okazuje się być niszczarka, która nie tylko unicestwi arkusz papieru, czy też inne nośniki plików, dzięki czemu poufne dane i informacje nie wpadną w niepowołane ręce.

Niestety, niszczarka jak każdy inny sprzęt biurowy wymaga regularnej konserwacji. Prawdą jest, że niszczarka nie posiada zbyt skomplikowanych mechanizmów, jednak noże tnące w ścinki wymagają smarowania specjalnym olejem.

Aplikacja specjalnych specyfików może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest nałożenie tłustego preparatu bezpośrednio na tnące ostrza. Drugi sposób jest nieco bardziej skomplikowany, aczkolwiek bardziej precyzyjny. Bazuje na rozprowadzeniu oleju na kilku arkuszach przeznaczonych do zniszczenia. Tak przygotowane narzędzie wkłada się do szczeliny podawczej, podczas niszczenia olej dokładnie rozprowadzany jest po nożach, dociera do każdego ich zakamarka. Taka prosta czynność, a wpłynie ni tylko na dobrą kondycję sprzętu, ale zdecydowanie przyczyni się do zwiększenia jego wydajności.

niszczarka biurowaDruga metoda jest zdecydowanie bardziej pomocna, wymaga jednak nieco zaangażowania ze strony użytkownika. Na szczęście dla tych osób, które chcą sobie ułatwić ten mozolny proces producenci przygotowali profesjonalne arkusze konserwacyjne. Jeżeli jednak z niszczarki korzysta wiele osób, spośród których ciężko jest wybrać tą, odpowiedzialną za konserwacje warto wybrać niszczarkę z funkcją auto-oil.

Doskonałymi przykładami takich niszczarek będą modele Fellowes C420Cx i C480Cx. Automatycznie oliwią noże tnące niszczarki co około pięćset arkuszy lub dwadzieścia cykli niszczenia z pełnym obciążeniem. Co ważne, w razie potrzeby można spowodować oliwienie przez naciśniecie odpowiedniego przycisku. Jest to niezwykłe udogodnienie, dzięki któremu praca niszczarki będzie niezwykle wydajna, a samo urządzenie będzie sprawne przez długi czas.