Jak zapewnić więcej prywatności w biurze na planie otwartym?

Biura na planie otwartym zawsze były popularnym wyborem dla firm, zarówno dużych, jak i małych, i prawdopodobnie pozostaną popularne przez kilka następnych dekad. Korzyści płynące z tego, że Twój zespół pracuje razem w taki sposób, są idealne dla produktywności, a także pomagają podnieść ogólne morale i sprawiają, że w miejscu pracy panuje bardziej towarzyska atmosfera. Oczywiście, są też minusy, które przejawiają się głównie w postaci hałasu i wyraźnego braku prywatności.

Nie każdemu dobrze się pracuje, gdy wokół niego jest wiele osób; niektórzy wolą mieć spokojny czas na dokończenie pracy lub po prostu pracę wymagającą większej koncentracji, taką jak zadania związane z liczbami lub poufnymi danymi. W takim przypadku ważne jest, aby móc zapewnić tym pracownikom odosobnienie, którego potrzebują, a jednocześnie umożliwić im dalsze korzystanie z otwartej przestrzeni, co pomoże utrzymać korzyści związane z wydajnością.

Jak można to zrobić?

Przy dużej liczbie osób w jednym pomieszczeniu trudno jest wygospodarować czas na ciszę i prywatność, ale nie jest to niemożliwe!

Omówienie granic

Idealna dyskusja na następnym spotkaniu zespołu dotyczy granic. Ustal pewne podstawowe zasady i granice dotyczące poziomu hałasu, tego, co jest dopuszczalne, a co nie, a także zorganizuj przestrzeń, do której pracownicy będą mogli się udać, jeśli będą musieli pracować nad szczególnie delikatnym projektem lub czymś, co wymaga dużej koncentracji. Kilka pomysłów dotyczących zasad to np. wyznaczenie godzin ciszy lub znaków lub sygnałów, które pracownicy mogą dawać innym, gdy muszą się skupić.

Wydzielenie osobnego miejsca na zadania wymagające współpracy

Jeśli jakieś zadanie wymaga współpracy kilku różnych pracowników, należy wyznaczyć osobne miejsce, w którym można przeprowadzić taką rozmowę. Próba przeprowadzenia burzy mózgów w biurze o otwartym planie jest niezwykle trudna, nie tylko dla osób próbujących współpracować, ale także dla tych, którzy nie biorą w niej udziału i próbują skoncentrować się na innych zadaniach.

Rozejrzyj się za strefami prywatności

Przestrzeń prywatności to specjalne miejsce w biurze otwartym, przeznaczone do pracy w ciszy. Wspomnieliśmy o ciszy w biurze, ale jeśli nie jest to możliwe, poduszki prywatności lub poduszki na biurko są doskonałym sposobem, aby umożliwić pracownikom wycofanie się do miejsca, w którym mogą się naprawdę skoncentrować. Sprawdź meble biurowe Londyn online, aby uzyskać duży wybór strąków i kabin, takich jak te tutaj w Calibre.

Ścianki działowe i ekrany biurowe

Ekrany biurowe to świetny sposób, aby dodać trochę prywatności do biura na planie otwartym. Mogą one pozostawać na miejscu przez cały czas lub mogą być zdejmowane, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Sprawdź meble biurowe blisko mnie opcje online, aby uzyskać szereg różnych ekranów i partycji do wyboru, jak również są dostępne w ogromnej różnorodności kształtów i kolorów! Aby zapewnić dodatkową izolację akustyczną i ciszę, warto rozważyć również ekrany akustyczne.

Biały szum/szum tła

Jeśli w biurze jest cicho, a potem toczy się rozmowa, wszyscy w pomieszczeniu mogą ją usłyszeć i być przez nią rozproszeni, niż w przypadku ciągłego szumu w tle. Niewielka ilość białego szumu, na przykład muzyka o niskim poziomie głośności, może zakryć pewną ilość odgłosów rozmów, umożliwiając wszystkim kontynuowanie pracy bez zbytniego rozpraszania uwagi.

Zakup słuchawek z redukcją szumów

Nie chcesz zachęcać swoich pracowników, aby przez cały dzień siedzieli w słuchawkach i zachowywali się antyspołecznie, ale do cichej pracy doskonałym wyborem są słuchawki z redukcją szumów. Umożliwiają one wykonywanie spokojnej pracy bez zakłóceń, kiedy potrzebna jest dodatkowa koncentracja. Jest to również znak dla innych osób w biurze, że jesteś zajęty i nie należy Ci przeszkadzać.

To tylko kilka pomysłów, na które warto zwrócić uwagę, próbując znaleźć źródło prywatności i ciszy w biurze na planie otwartym. Od kabiny biurowej po słuchawki, odgłosy tła po ekrany - istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego celu. Jeśli pracowałeś kiedyś w biurze na planie otwartym, jak się w nim czułeś? Czy łatwo było Ci szukać ukojenia od czasu do czasu, czy też było to trochę przytłaczające? Podziel się swoimi metodami w sekcji komentarzy poniżej i sprawdź, czy możesz pomóc komuś innemu!