Jak jakość projektu biura może pomóc w zatrzymaniu pracowników?

Pracownicy przychodzą i odchodzą, ale jeśli chcesz zrobić wszystko, aby zatrzymać najbardziej doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych pracowników, musisz myśleć poza schematami.

Jako rozwijająca się firma, raczej nie masz czasu ani budżetu na czasochłonne i kosztowne działania rekrutacyjne. Jest to również bardzo czasochłonne, gdy nowy pracownik rozpoczyna pracę w biurze, ponieważ trzeba dać mu czas na osiedlenie się i przeszkolić go do odpowiedniego standardu. Wszystko to może być bardzo niepokojące dla obecnych pracowników.

Podczas gdy zatrudnianie świeżych, nowych talentów od czasu do czasu jest dobrą rzeczą, nie chcesz rekrutować nowych pracowników dla samego faktu. Jak więc można uniknąć odejścia pracowników?

Cóż, w skrócie, nie można, ponieważ pracownicy mają wolny wybór. Możesz jednak sprawić, że zastanowią się dwa razy i pomyślą o pozytywach pracy w Twojej firmie. Jednym z tych elementów, o których możesz pomyśleć jest to, jak zaprojektowane jest Twoje biuro.

Podczas gdy pracownicy prawdopodobnie będą myśleć o czymś więcej niż tylko o wystroju biura, może to być czynnik decydujący. Widzisz, kiedy pracownicy lubią pracować w danej przestrzeni, prawdopodobnie nie będą chcieli jej opuścić. Kiedy meble biurowe są wygodne i innowacyjne, przestrzeń czuje się świeża i lekka, i jest dużo miejsca do poruszania się, praca przy biurku na co dzień nie jest tak bardzo uciążliwa. Morale w biurze będzie wysoki i to jest prawdopodobne, aby utrzymać pracowników, gdzie są.

Oczywiście, musisz pomyśleć o tym, jak bardzo Twoi pracownicy czują się wspierani, jakie pełnią role i czy obciążenie pracą jest równe, ale projekt Twojego biura naprawdę ma rolę do odegrania w podejmowaniu decyzji o tym, czy zostaną, czy odejdą. Nie oznacza to, że należy iść na całość i wydać małą fortunę na instalację żywych ścian, innowacyjne funkcje i wszystkie sposoby wyborów dekoracyjnych, ale oznacza to, że należy dokładnie przemyśleć, jak twoje biuro jest obecnie ułożone i udekorowane i szukać, aby pozytywne zmiany, jeśli można.

Twoi pracownicy są największym atutem i utrzymanie ich szczęśliwy jest coś, co powinno być wysoko na liście rzeczy do zrobienia. Jest to korzystne dookoła - twoi pracownicy lubią chodzić do pracy, są wyzwani przez ich role i są szczęśliwi o tym, a firma ma wysoko wyszkolonych, doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników w miejscu.

To jest win-win wszystko wokół!