Niezbędnik produktywności w podróży służbowej

Jeśli zamierzasz wyjechać w podróż służbową, z pewnością jesteś w trakcie przeciążenia planowaniem. Chcesz mieć pewność, że podczas wyjazdu osiągniesz to, co do Ciebie należy, i że pozostaniesz produktywny pomimo miliona czynników rozpraszających, które mogą Cię spotkać. Choć zdecydowanie dobrze jest cieszyć się miejscem, do którego się udajemy, pamiętajmy, że jesteśmy tam w interesach, a nie dla przyjemności!

A zatem, pamiętając o tym, jak zachować produktywność, gdy jesteś z dala od swojego zwykłego fotela biurowego?
Oto kilka podstawowych zasad, które powinny pomóc Ci w osiągnięciu tego celu.

  • Stałe połączenie z Internetem - Jeśli wybierasz się do innego kraju lub nie jesteś pewien, czy Internet będzie dobrej jakości, miej zapasową sieć. Oznacza to zakup mobilnego hotspotu lub podłączenie urządzeń do telefonu komórkowego.
    W ten sposób zawsze będziesz mieć połączenie.
  • Kopie zapasowewszystkich dokumentów - Prawdopodobnie będziesz mieć przy sobie pewne dokumenty lub prezentacje, ale co zrobić, jeśli je zgubisz? Zawsze miej kopię zapasową, albo wysłaną pocztą elektroniczną i pozostawioną w skrzynce odbiorczej, albo na nośniku USB.
  • Zapasowe ładow arki - Jeśli zgubisz ładowarkę, możesz oczywiście kupić gdzieś nową, ale to strata czasu.
    Zawsze miej zapasowe ładowarki i upewnij się, że masz dodatkowe adaptery do wtyczek, jeśli wybierasz się za granicę.
  • Wysokiejjakości aplikacja do pracy - kiedy jesteś z dala od swojego luksusowego fotela biurowego, bardzo łatwo jest stracić poczucie czasu.
    Dobrej jakości aplikacja do zwiększania wydajności w telefonie pozwoli Ci być na bieżąco. Najlepsza jest aplikacja z powiadomieniami, która pomoże Ci w podstawowych zasadach zarządzania czasem.

Gdy jesteś daleko od biura, prawdopodobnie nie będziesz mieć dostępu do najlepszych mebli biurowych, do których jesteś przyzwyczajony, ale to nie znaczy, że nie możesz być na bieżąco i wykonać swojej pracy.

Czy masz jakieś sztuczki dotyczące produktywności w podróży służbowej?