5 sposobów na włączenie odrobiny ćwiczeń do swojego dnia pracy

Ile ćwiczeń otrzymujesz na co dzień?

Bądź szczery!

Jeśli jesteśmy ze sobą całkowicie szczerzy, wszyscy moglibyśmy znaleźć trochę więcej czasu na działania takie jak chodzenie, może nawet jogging, pływanie itp. Problemem jest to, że może być trudno dopasować je do zajętego harmonogramu pracy.

Jeśli nie dostajesz dużo ćwiczeń jednak, jesteś narażając swoje zdrowie na ryzyko.

Zobacz ten film, który daje mocny argument na temat kluczowych korzyści płynących z dużej ilości ćwiczeń w twoim życiu.

W zapracowanym biurze istnieje wiele sposobów, aby spróbować wprowadzić nieco więcej ruchu do swojego dnia. Możesz również wciągnąć do zabawy kolegów i może urządzić konkurs na to, ile kroków można zrobić w ciągu jednego dnia; zespół, który skupia się na ćwiczeniach razem, ma większe szanse na sukces i z pewnością będzie zdrowszy!

Nie ma znaczenia, jak dobrze zaprojektowane jest Twoje biuro, czy masz najlepszą ergonomiczną konstrukcję z wszelkiego rodzaju ergonomicznie zaprojektowanymi produktami, czy nie, musisz skupić się na ćwiczeniu swojego ciała, aby zapewnić sobie ogólne zdrowie i dobre samopoczucie.

Jak więc można zapewnić sobie nieco więcej ruchu w ciągu pracowitego dnia? Oto pięć sposobów, które warto wypróbować.

Wypróbuj te 5 sposobów, aby być bardziej aktywnym podczas zapracowanych dni

Siedząc na swoim ergonomicznym krześle, musisz pamiętać, że wstawanie i poruszanie się jest priorytetem! Oto jak.

  1. Sprawdź,jak dojeżdżasz do pracy - Czy możesz zaparkować samochód w niewielkiej odległości od pracy i przejść resztę drogi pieszo? Czy możesz wysiąść z autobusu przystanek lub dwa wcześniej? Czy możesz dojechać do pracy rowerem lub nawet dojść pieszo? Dlaczego nie zaprosić kilku kolegów z pracy i nie pójść razem na spacer lub na rower? To świetny sposób na zaczerpnięcie świeżego powietrza i ćwiczenia w tym samym czasie.
  1. Unikaj windy i zawsze chodź po schodach - chodzenie po schodach za każdym razem, gdy musisz przejść kolejne piętro, jest sposobem na zdobycie trochę ruchu. Unikaj więc tej windy i zacznij chodzić zamiast niej. Jest to z pewnością jeden z najprostszych sposobów na zdobycie ćwiczeń z dala od ergonomicznego krzesła.
  1. Spróbuj metod aktywnego siedzenia - Ze względu na to, że aktywna praca stała się tak istotnym problemem w ciągu ostatnich kilku lat, opracowano coraz więcej różnych rodzajów siedzisk. Nie mamy już tylko zwykłych krzeseł vs. krzesła ergonomiczne do wyboru, ale można teraz wybrać ergonomiczne biurka z klęcznikiem, regulowana wysokość Biurka z regulacją wysokości, które umożliwiają siedzenie i stanie, a nawet biurka z bieżnią! Możesz łatwo uzyskać trening podczas siedzenia, ale nadal upewnij się, że wstajesz i poruszasz się trochę.
  1. Idź na spacer w przerwie na lunch - świetnym sposobem na ucieczkę od ergonomicznego biurka jest spacer wokół bloku w przerwie na lunch. Dzięki temu nie tylko zaczerpniesz mnóstwo wspaniałego, świeżego powietrza, ale także pobudzisz swoje serce do działania i będziesz mieć mnóstwo czasu na ochłonięcie i skoncentrowanie się na reszcie dnia.
  1. Nigdy nie lekceważ potęgi st ania - Wspomnieliśmy już o biurkach stojących lub o biurkach z regulacją wysokości, ale samo stanie też jest dobrą rzeczą. Spotkania na stojąco, a nawet spotkania na piechotę, stają się niezwykle popularne i pozwalają na trochę ruchu podczas pracy, nie odbierając Ci tym samym produktywnego obrazu, który próbujesz osiągnąć!

Robienie regularnych przerw w ciągu dnia i staranie się o jak najwięcej ćwiczeń może wydawać się dużą ilością do zapamiętania, a wszystko to w tym samym czasie, co picie wystarczającej ilości wody, zdobywanie swoich pięciu dziennie i wykonywanie pracy, którą powinieneś wykonywać na swoim ergonomicznym krześle biurowym! Pomimo tego, przykładanie wagi do swojego zdrowia i dobrego samopoczucia jest czymś, co powinieneś mieć na samym szczycie swojej listy.

Jeśli nie jesteś zdrowy, nie możesz być produktywny, a jeśli nie jesteś produktywny, twój nastrój szybko spadnie też. Ćwiczenie jest zabawą, a ty możesz łatwo zachęcić innych do przyłączenia się do ciebie i uczynić to towarzyską rzeczą też!