Spadek energii? Uwzględnij kilka zadań o niskiej motywacji

Od czasu do czasu na pewno zaczynasz czuć się trochę nisko w energii.

Jest to całkowicie normalne i stanowi część cyklu, przez który przechodzisz każdego dnia. Oczywiście możesz wpłynąć na ten cykl, robiąc regularne przerwy i upewniając się, że podjadasz właściwe produkty, a nie te niewłaściwe.

Nawet ilość snu, jaką masz poprzedniej nocy, ma ogromny wpływ na to, ile energii masz w ciągu następnego dnia, wpływając jednocześnie na to, jak wiele (i czy w ogóle) spadków energii cierpisz w ciągu dnia.

Co to jest Energy Slump?

Zanim przejdziemy dalej, musimy porozmawiać o tym, czym właściwie jest ten energetyczny slump!

Energetyczny upadek jest punktem podczas dnia, zwykle w połowie rano lub w połowie popołudnia, kiedy nagle nie możesz skoncentrować się na biurku tak dobrze jak wcześniej. Możesz czuć się zmęczony, trochę głodny i nie możesz skupić się całkowicie na zadaniu. Nie czujesz, że chcesz wstać i poruszać się zbyt wiele, jesteś ogólnie nagle letargiczny.

Istnieją trzy główne przyczyny tego typu załamania:

  • Jesteś ogólnie zmęczony i musisz trochę lepiej zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie
  • Podjadasz produkty o wysokiej zawartości cukru, które powodują wzrost poziomu cukru we krwi, a następnie jego spadek
  • Przygotowujesz się do przerwy

Dwa ostatnie powody są dość łatwe do naprawienia; wystarczy uczynić regularne przerwy częścią swojego dnia i trzymać się przekąsek, takich jak owoce, orzechy, nasiona lub jogurt, a nie czekolada, chipsy i słodycze.

Pierwsza opcja jest nieco trudniejsza do naprawienia od razu, a kiedy pojawia się ten rodzaj załamania, musisz przez to pracować, a nie próbować naprawić to w momencie. Oczywiście, należy umieścić plan do działania, aby naprawić go w dłuższej perspektywie, upewniając się, że dostajesz wystarczająco dużo snu, jesz zdrową dietę i dostajesz dużo ćwiczeń, itp.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z niskim poziomem energii jest uwzględnienie zadań o niskiej motywacji na swoich stanowiskach kierowniczych.

Czym są zadania o niskiej motywacji?

Zadania o niskiej motywacji to w zasadzie rzeczy, które możesz robić na autopilocie, bez konieczności intensywnego skupiania się przez dłuższy czas. To pozwoli Ci nadal być produktywnym, bez używania nadmiernej mocy mózgu lub energii w tym momencie.

Oczywiście, załamanie powinno minąć dość szybko i w takim przypadku możesz zwrócić uwagę na zadania o wyższym stopniu skupienia, kiedy zaczniesz czuć się bardziej skoncentrowany.

Kilka zadań o niskiej motywacji może obejmować:

  • Sprawdzanie swoich e-maili i odpowiadanie na rutynowe wiadomości
  • Porządkowanie skrzynki odbiorczej
  • Ustalanie priorytetów w pracy
  • Otwieranie poczty i porządkowanie jej
  • Składanie dokumentów

Zasadniczo mówimy o każdym zadaniu, które nie wymaga dużej ilości umiejętności lub skupienia. Bez względu na to, jaką masz rolę, na pewno znajdzie się kilka zadań, które pasują do tej kategorii i możesz je zachować na chwile, kiedy twoja energia jest na niskim poziomie, zanim wróci do normalnego poziomu.

Jeśli zauważasz, że te załamania trwają dłużej lub są częstsze, może to być znak, że musisz pomyśleć o zmianie rzeczy. Może to oznaczać zmianę pracy, jeśli ta praca powoduje u Ciebie dużą ilość nudy i monotonii, lub może się okazać, że zamiast tego musisz pomyśleć o elastycznej pracy.

Oczywiście zawsze istnieje możliwość awansu, jeśli chcesz się rozwijać, a obecna rola nie jest dla Ciebie wystarczającym wyzwaniem.

Jeśli nie jesteś w stanie skoncentrować się przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej, ponieważ twoja energia postanowiła cię na chwilę opuścić, po prostu zmień taktykę i przestaw się na zadania o niskiej motywacji. Wciąż będziesz produktywny, nie nadwyrężając swojego poziomu energii i być może wymuszając błąd.